Полезненська ЗОШ І-ІІІ ступенів - Порядок оплати праці педагогічних працівників
Кошик
   Понеділок, 05.12.2016, 00:24

Порядок оплати праці педагогічних працівників

Оплата праці педагогічних працівників за проведення індивідуального навчання учнів здійснюється відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 р. № 102 (далі — Інструкція № 102).

Розподіл навчальних годин між конкретними педагогічними працівниками навчального закладу здійснюється директором за погодженням з профспілковим комітетом, як це передбачено пунктом 63 Інструкції № 102 для всіх без виключення педагогічних працівників.

Оплата за години індивідуальної роботи провадиться за тарифікацією. Тобто місячна заробітна плата визначається шляхом множення ставки заробітної плати на встановлену вчителеві фактичну кількість годин на тиждень, в тому числі на індивідуальне навчання, і ділення цього добутку на норму годин на ставку. Норма годин на ставку заробітної плати вчителя складає 18 годин на тиждень.

Встановлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

Увага!

Погодинну оплату праці при нарахуванні заробітної плати вчителям, які ведуть індивідуальне навчання з учнями, застосовувати не можна.

Відповідно до пункту 73 Інструкції № 102 погодинна оплата праці педагогічних працівників навчальних закладів допускається лише при оплаті за години заміщення тимчасово відсутніх у зв’язку з хворобою або з інших причин педагогічних працівників, яке тривало не більше двох місяців. Якщо ж заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогічного працівника провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного педагогічного навантаження в порядку, передбаченому пунктом 68 цієї Інструкції, тобто за тарифікацією.

Доплати вчителям

Відповідно до підпункту «в» пункту 28 Інструкції № 102 ставки заробітної плати вчителів за роботу в класах, групах для дітей та підлітків, які потребують особливих умов виховання або тривалого лікування, в тому числі при індивідуальному навчанні таких дітей, підвищуються на 20 відсотків.

У випадках, коли вчителі проводять індивідуальне навчання з предметів, для яких передбачено оплату за перевірку зоши¬тів чи письмових робіт, їм має провадитися відповідна доплата за цю педагогічну роботу.

Учителям 1 -4-их класів загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів усіх типів і найменувань за перевірку зошитів учнів здійснюється додаткова оплата в розмірі 15 відсотків ставки заробітної плати. Ця доплата провадиться основному вчителю незалежно від педагогічного навантаження.

У випадку, коли в 1-4-их класах уроки з мов проводить інший учитель, доплата йому за перевірку зошитів провадиться за фактичну кількість годин, виходячи з розмірів додаткової оплати, передбаченої для вчителів початкових класів з урахуванням кількості учнів у класі. У такому самому порядку провадиться оплата за перевірку зошитів учнів учителям 1—4-х класів, які ведуть індивідуальні заняття вдома.

Учителям 5-11(12)-их класів, в тому числі тим, які ведуть індивідуальні та групові заняття з учнями вдома, провадиться додаткова оплата за перевірку письмових робіт з мов та літератури в розмірі 20 відсотків, математики — 15 відсотків, іноземної мови — 10 відсотків ставки заробітної плати.

У 1—11 (12)-их класах загальноосвітніх навчальних закладів з кількістю учнів менше 12 осіб оплата за перевірку письмових робіт провадиться у розмірі 50 відсотків відповідних доплат. Такий порядок оплати праці застосовується і при поділі класів та груп на підгрупи.

Додаткова оплата за перевірку письмових робіт учителям, які проводять індивідуальне навчання, провадиться залежно від обсягу встановленого їм педагогічного навантаження.

У тих випадках, коли виникає необхідність замінити тимчасово відсутнього вчителя, який закріплений за хворим учнем, іншому вчителеві провадиться оплата за години заміни з погодинного розрахунку, а також відповідна доплата за перевірку письмових робіт.

Для фінансового забезпечення індивідуального навчання учнів у кошторисі загальноосвітнього навчального закладу на загальних підставах мають передбачатися відповідні видатки.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

Наказ Міністерства освіти України «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти» від 15 квітня 1993 р. № 102.

Наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах» від 20 грудня 2002 р. № 732.

Наказ Міністерства освіти і науки України «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах» від 19 травня 2008 р. № 432.
«  Грудень 2016  »