Субота, 23.02.2019, 15:03

Головна » 2018 » Лютий » 22 » 21 лютого – Міжнародний день рідної мови
21 лютого – Міжнародний день рідної мови

За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи Землі відзначають свято рідної мови.

21 лютого було обрано на знак подій, які відбувалися цього дня у 1952 році в столиці Бангладеш Дацці, де від куль поліцейських загинули студенти - учасники демонстрації на захист своєї рідної мови бенгалі, яку вони вамагали визнати однією із державних мов.

Володимир Сюсюра пророчо мовив: "Без мови рідної й народу рідного нема." Ми повинні завжди пам'ятати, що українська мова - це мова нашої свободи і нашої державності. Бережімо рідне слово, бо в ньому не тільки гомін лісів, переливи струмків, шепіт трав, а й високий дух пращурів, сила нашого сьогодення і поступ майбутній.

Мова - духовний скарб нації. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА. Мова - найцінніший дар нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те найцінніше, що живе у наших серцях.

Єдиною державною мовою нашої країни є українська. Наша мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для 45 мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей.

Мова - це носій прекрасних традицій та звичаїв, цінної культурної спадщини народу. Ось чому кожен з нас повинен шанувати, берегти і звеличувати рідну мову.

З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови кожен клас школи оформив стінгазету, які виставили в коридорі школи.

А також з нагоди свята у школі пройшов "диктант єдності". У ньому взяли участь учні 7, 10 класи.

У шкільній бібліотеці також була оформлена виставка щодо свята.

Переглядів: 85 | Додав: xfqrf81 | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2018  »