" Подвиги героїв не забуваймо!" - 21 Березня 2014 - Полезненська ЗОШ І-ІІІ ступенів
   Середа, 07.12.2016, 18:18

Головна » 2014 » Березень » 21 » " Подвиги героїв не забуваймо!"
" Подвиги героїв не забуваймо!"

Війна. Просто слово. П'ять літер. Але скільки асоціацій пробуджує в нас воно! Біль, героїзм, патріотизм, туга за близькими людьми, ненависть та любов...

До відзначення 70 річниці визволення України учні 5 класу Полезненської ЗОШ І – ІІІ ст.  на чолі з класним керівником Мальцевою Л.А. відвідали  ветерана  Великої Вітчизняної війни Репетілова М.Ф.

Велику Вітчизняну війну Микола Федорович Репетилов зустрів сімнадцятирічним юнаком. Коли його рідне село Гуляйполе, що на Черкащині, захопили німці, Миколи Федоровича і ще сімнадцять молодих хлопців ешелоном відправили на примусові роботи в Німеччину. По дорозі, вибравши слушну хвилину, хлопці втекли. Дійшли до містечка Судова Вишня Львівської області. Тут зупинилися і залишилися жити.
    У березні 1944 року, коли війська Червоної Армії звільнили місто від німецько-фашистських загарбників, Микола Федорович був мобілізований на фронт. Воював у складі Другого Українського фронту, у 114-му протитанковому артдивізіоні 122-ї гаубичної батареї. Брав участь у визволенні Мукачево, Відколи, Чопа, Ужгорода, Берегового. Тут було дуже важко - гірські дороги стримували рух військової техніки, бійцям доводилося чи не на собі тягнути машини, гармати.
   І досі не може забути ветеран важкі кровопролитні бої за місто Бреслау. Не було тут ні одної спокійної хвилини: батарею постійно бомбили німецькі літаки, а наші артилеристи безперервно обстрілювали вогневі рубежі ворога. Багато солдатів полягло в тих боях.
    Всього сорок сім кілометрів не дійшов до Берліна Микола Федорович - під містом Лангенбах отримав контузію. Лікувався в госпіталі, де і зустрів звістку про Перемогу.
    Про ратні подвиги сьогодні вже сивочолого захисника Вітчизни красномовно свідчать заслужені нагороди - медалі «За відвагу», «За бойові заслуги», орден Вітчизняної війни ІІ ст.
    Пишаються славним земляком учні Полезненской загальноосвітньої школи. Не раз розповідав Микола Федорович дітям про воєнне лихоліття, про своїх бойових побратимів і важкому шляху до Перемоги.

Сьогодні ми вклоняємося і віддаємо синівську повагу і вдячність живим і полеглим у кривавих боях тієї найжорстокішої в історії людства війни ветеранам Великої Вітчизняної за їхній героїзм і воїнську доблесть.

З нагоди 70 річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників щиро вітаємо  і бажаємо ветеранам міцного здоров’я, сили, щастя, доброї долі, добра і добробуту, а також вічного мирного неба.

Переглядів: 349 | Додав: xfqrf81 | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2014  »