Відкриття стели Марфі Сивун - 23 Листопада 2012 - Полезненська ЗОШ І-ІІІ ступенів
   Вівторок, 06.12.2016, 14:08

Головна » 2012 » Листопад » 23 » Відкриття стели Марфі Сивун
Відкриття стели Марфі Сивун

Майже 70 років минуло відтоді, як відгриміли останні постріли Великої Вітчизняної війни, але й досі ми відкриваємо нові імена героїв тих трагічних і величних по силі й духу людського часів. Серед них й ім'я нашої славної землячки, відважної жінки Марфи Сивун, яка у час воєнного лихоліття прихистила у своєму будинку юнаків і дівчат, які втекли, рятуючись від фашистського рабства. Але окупанти довідалися про це і розстріляли жінку на очах у її малолітніх дітей.
    Багато часу минуло від того дня. Пішли у небуття свідки тієї трагічної події. У селі Кошари, де жила Марфа Сивун залишилося три хати. Але пам'ять про цю героїчну жінку жива, а дякуючи ентузіасту, патріоту рідного краю, письменнику і журналісту Віталію Федоровичу Первухіну її ім'я і подвиг стали відомі жителям усього району.
    Ще один крок до увічнення пам'яті Марфи Сивун було зроблено 8 листопада цього року, у день Святого великомученика Дмитрія, коли поминають усіх померлих раптовою смертю на війні, у селі Кошари було освячено і урочисто відкрито пам'ятний обеліск безстрашній жінці-героїні.

(Освячення стели)                                                                                                                       (Виступ учнів 10 класу та ансамблю "Смерічка")

(Роздавання панахиди)
                     (Нагородження грамотою директора школи