Меню
Категорії розділу
Кошик
   Неділя, 27.09.2020, 00:30
Вітаю Вас Гість
 
 Трудовий договір з працівником, який обійматиме «декретну» посаду
Оформлення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
і трудовий договір з працівником, який обійматиме «декретну» посаду

Частиною третьою статті 179 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та частиною першою статті 18 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996р. №504/96 (далі — Закон про відпустки) встановлено, що після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку .

Згідно ст.183 КЗпП встановлено, що відпустка для догляду за дитиною надається за заявою жінки повністю або частково в межах установленого періоду та оформлюється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу (роботодавець).

Частиною восьмою ст.179 КЗпП та частиною четвертою статті 18 Закону України про відпустки жінки у період перебування у відпустці для догляду за дитиною мають право працювати на умовах неповного робочого часу або вдома (при цьому на період такої роботи за ними зберігається право на одержання допомоги по догляду за дитиною).

При оформленні відпустки для догляду за дитиною жінка достовірно може не знати, чи використає вона цю відпустку у повному обсязі чи стане до роботи раніше. Тому відпустку для догляду за дитиною доцільно надавати з «відкритою» датою — не зазначати конкретну дату закінчення відпустки ані в заяві працівниці, ані у відповідному наказі.

На час відпустки основної працівниці для догляду за дитиною роботодавець приймає іншого працівника. У такому разі відповідно до статті 23 КЗпП укладається строковий трудовий договір.

Заява про прийняття на роботу на час відпустки основної працівниці для догляду за дитиною і відповідний наказ про прийняття на роботу мають складатися з урахуванням того, що основна працівниця має право як використати відпустку в повному обсязі, так і перервати її (і навіть не один раз), ставши до роботи.

За кілька днів до закінчення відпустки для догляду за дитиною працівниця має написати заяву про свій намір стати до роботи, а роботодавець — видати відповідний наказ.

Після цього розпочинаємо звільнення «строковика». Заяву про звільнення «строковик» не подає. Підставами для видання наказу про звільнення у зв’язку із закінченням строку трудового договору (за п.2 ст.36 КЗпП) будуть наказ про прийняття працівника на роботу на умовах строкового трудового договору і заява основної працівниці про намір стати до роботи після закінчення відпустки для догляду за дитиною.

У разі переривання відпустки для догляду за дитиною працівниця повинна подати заяву із зазначенням дати, з якої вона має намір продовжувати роботу. На підставі цієї заяви видається наказ про переривання відпустки.

Потім роботодавець видає наказ паро звільнення працівника, який працює за строковим трудовим договором на час відсутності основного працівника. Днем звільнення (й останнім робочим днем) «строковика» в цьому разі також буде день напередодні виходу на роботу основної працівниці.

Для того щоб роботодавець мав змогу вчасно звільнити та розрахувати працівника, який працює за строковим трудовим договором, основна працівниця повинна заздалегідь повідомити роботодавця про свій намір перервати відпустку і стати до роботи. При цьому законодавством не встановлено термін попередження роботодавця про переривання відпустки для догляду за дитиною (про достроковий вихід на роботу).

Аби мати законні підстави для своєчасного розірвання строкового трудового договору, процедуру переривання відпустки для догляду за дитиною необхідно врегулювати в одному з внутрішніх нормативних актів підприємства, наприклад у правилах внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР).

У ПВТР слід передбачити положення, яке зобов’язує працівників завчасно попереджати роботодавця про переривання відпустки для догляду за дитиною.

Термін попередження кожне підприємство має визначити самостійно, зважаючи на чисельність персоналу, організаційну структуру, територіальну роз’єднаність структурних підрозділів, наявність централізованої або децентралізованої системи ведення кадрового діловодства та організації бухгалтерського обліку спосіб нарахування та виплати заробітної плати.

Роботодавець має проаналізувати конкретні умови роботи підприємства і визначити у ПВТР мінімальний термін попередження (подання заяви) працівником про бажання перервати відпустку для догляду за дитиною.

Правовий вісник
25 травня 2010 року
Форма входу
Пошук
Послухати музику
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Полезненська ЗОШ І-ІІІ ступенів © 2020